Dacia Duster

Duster

Hakkını ver...

Algılanan değerin reel değer ile hiç bir ilgisinin olmadığı, bir gün "moda" olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Duster sağlam özellikleriyle ayırt ediliyor ve şaşırtıyor.

Yeni tasarımı, maceracı, modern ve dinamik karakterini ortaya koyuyor. Fakat gerçek devrim aracın içinde yer alıyor: İç mekanı sık, aynı zamanda daha işlevsel ve modüler olarak tamamen yeniden tasarlandı. Cömert Duster %100 faydalı çok sayıda donanım sunuyor.

Güçlü ve sessiz motor seçenekleri ekonomi ve ekolojiyi, yani çevreye saygı kreiterlerini bir araya getiriyor. Sağlam ve güvenilir Duster, her türlü yol zemininde gerçek seyir ve offroad kapasitelerini sunan güçlü bir 4x4.

Her türlü yol koşulunda ve arazide rahat. Gerçek bir 4x4'ten daha fazla ne beklenir ki?

Her türlü yol koşulunun üstesinden gelecek şekilde tasarlanan Duster gerçek bir arazi aracı ve gerçek offroad kapasiteleri sergiliyor.. 21cm'lik zemin yüksekliği (yaklaşma açısı 29,3 derece, rampa açısı 23 derece, ve ayrılma açısı 34,9 derece) ile her türlü yol ve zemin koşulunun üstesinden gelebiliyor.

Sezgisel 4x4 kumandası ile her duruma tam güvenlik içinde uyum sağlıyor. Tutunma koşullarının iyi olduğu yollarda ve otoyollarda 4x2 sürüş modu tercih edilmelidir. Böylece motor torku 2 ön tekerleğe aktarılıyor ve yakıt tüketimi minimize ediliyor.

Her türlü yol koşulunda, aracın hızı ve tutunma koşulları ne olursa olsun, AUTO modu torku ön ve arka aks arasında otomatik olarak dağıtıyor. Böylece yol tutuşu ile çekiş arasında en iyi dengeye sahip olursunuz.

Öte yandan, zorlu geçişlerde ve engebeli, çamurlu ve kumlu zeminlerde "LOCK" modu aracın engel aşma kapasitesini maksimize etmek için motor torkunu ön ve arka aks üzerindeki 4 tekerlek arasında eşit olarak dağıtıyor. Böylece 4x4 kullanıma uyarlanmış çekiş kontrolünden ve takviyeli fren sisteminden yararlanırsınız. 

6 ileri vites kutusu aracın off-road kapasitesini tamamlıyor. Kısa birinci vitesi maksimum tork ile arazide ve zorlu yol şartlarında düşük hızla gitmesini, rampada kolay kalkışı ve yokuş aşağı inişte ağır yükleri çekmesini sağlıyor.

Kompaktlığı ve hafifliği Duster'a büyük bir çeviklik kazandırıyor ve arazi performansına katkıda bulunuyor. Bir 4x4'ten daha fazla ne beklenirki?

Detaylı İncele

scroll up